הצג טקסט בגופן גדולהצג טקסט בגופן בינוניהצג טקסט בגופן קטן
כתובתנו: מגדל על דיזנגוף סנטר קומה 16, רחוב דיזנגוף 50 תל אביב. דרכי ההגעה בתפריט "אודותינו".

"עם הזמן הפין יקבל פרופורציה" - פסקי דין במקרים דומים

1 - 32 מתוך 40

רטרוספקטיבי או פרוספקטיבי

7 ליוני 2004
בית המשפט העליון, חידש הלכה כשקבע כי אדם שניזוק מעוולת נזיקין, זכאי לפיצויים גם עבור שנותיו האבודות. האם ההלכה החדשה חלה גם על תביעות תלויות ועומדות?

העובד הזר וקץ הגישה האינדבידואליסטית

22 לספטמבר 2000
שופט בית המשפט העליון, תאודור אור, נוקט בגישה חדשנית במטרה למנוע הבדלים בסכומי הפיצוי בין שופט לשופט וקובע סכום אחיד עבור סיעוד בבית לנכה 100 אחוז

האם בא הקץ לקומבינה של הרופאים?

26 למאי 2011
מומחה מונה על ידי בית המשפט, בכדי לסייע להכריע בתביעת רשלנות נגד קופת החולים. להפתעתה גילתה התובעת כי המומחה נוהג באופן קבוע לספק חוות לקופת החולים.

תמונת מצב: אחריותו של רופא משפחה

2 לספטמבר 2010
רופא המשפחה הוא לרוב הרופא הראשון, שאליו פונה מבוטח קופת חולים. בסקירה זו נדון בתביעות שהוגשו נגד רופאי משפחה בעילות אבחון שגוי, מחדל בהפנייה ועוד

החולה מת... יחי התקציב!!!

9 ליולי 2008
החולה עבר ניתוח מעקפים. בעודו באשפוז, החום עלה. נלקחה תרבית דם ונשלחה למעבדה. בטרם קבלת תוצאות בדיקת הדם, המנותח שוחרר לביתו עם חום, שם נפטר.

מחויב לא רק לבעל המאה

6 לאפריל 2008
נכה 100% נבדק ע"י מומחה המבטחת שקבע שלא איבד את כושר עבודתו לחלוטין. המבוטח נאלץ לפנות לבית משפט. האם המומחה חייב לשלם באופן אישי את ההוצאות שנגרמו?

טראומה אובייקטיבית

12 לאפריל 2007
ימים לאחר ניתוח השתלת שיער, התפרצה אצל המטופל סכיזופרניה. המטופל סבל בעבר מקשיים והניתוח הווה טריגר לפרוץ המחלה. האם יש להטיל אחריות נזיקית על הרופא?

מומחה של נתבעים

25 לינואר 2007
תביעת רשלנות רפואית. האם ראוי כי בית המשפט ימנה כמומחה מטעמו של בית המשפט רופא שכבר נתן בעבק מסר חוות דעת מטעם ולטובת אותו בית חולים?

ואהבת לרעך כמוך

25 לאוקטובר 2006
המבוטחת התלוננה וחזרה והתלוננה בפני רופאת קופת החולים על כאבי בטן. הרופאה לא השכילה לאתר שהחולה לקתה בסרטן המעי הגס. ביהמ"ש העליון דן ברשלנות הרפואית.

תבן אין ניתן לעבדייך

19 ליוני 2005
בית החולים התרשל בטיפולו במהלך הלידה. התינוקת נולדה עם שיתוק מוחין. דיון בבית המשפט העליון בסוגיה המורכבת של קשר סיבתי במצב של "סיבתיות עמומה"

לא הכל מותר

22 לספטמבר 2004
בציבור רווחת משום מה הדעה, כי לשובתים קיימת חסינות על כל נזק שהם גורמים בעת שביתה, אפילו נזק הנגרם ברשעות גלוייה. האמנם?

מוסד קטין

2 ליוני 2004
המוסד לביטוח לאומי ביקש להצטרף כתובע, לתביעת רשלנות רפואית, שהגישה נפגעת-קטינה, עשרים שנה לאחר פגיעתה. האם תביעתו של המוסד לביטוח לאומי התיישנה?

הרופא הסביר

15 ליוני 2003
רופא שיניים הזריק לילדה חומר הרדמה בהתאם לנוהג המקובל. לילדה נגרמו נזקים מוחיים. בבית המשפט העליון התעוררה השאלה אם רופא זהיר הוא הנוהג בהתאם למקובל?

מקובלות המקנה חסינות

22 לינואר 2002
תרופת DES נועדה למנוע הפלות. התברר כי התרופה גורמת לסרטן בילודים שאימותיהם נטלו את התרופה. האם ביהמ"ש העליון יטיל אחריות לנזקה של צעירה שרחמה נכרת?

לקדם את פני הסיכון

30 לספטמבר 2001
בבית המשפט העליון, ניכרת לאחרונה מגמה, להקל עם חולים התובעים ברשלנות מקצועית-רפואית. מגמה זו באה לידי ביטוי גם בפסק דין זה הדן ברשלנות רפואית בלידה

רופאים בחזקת אשמים

22 ליולי 2001
אדם נכנס לבית החולים לשם ניתוח בקע מפשעתי ואיבד את פוריותו. בית המשפט העליון דן מי נושא בנטל השכנוע החולה-הניזוק או המנתח?

רופאים שלא עמדו בנטל

3 לאפריל 2001
הניתוח הסתבך עוד בשלב ההרדמה והחולה נפטרה. התיעוד הרפואי של מהלך הניתוח אבד. האם דו"ח משרד הבריאות הוא ראיה קבילה? ביהמ"ש העליון מכריע בשאלת הרשלנות.

האוטונומיה של הפרט

20 לדצמבר 2000
רשלנותם של הרופאים לא הוכחה בבית המשפט. גם נזקה של התובעת לא הוכח. השופט אשר גולדין, מבית משפט השלום בתל אביב, דן בשאלה אם אף על פי כן, תפוצה התובעת.

עצה שלא בתום לב

1 למאי 1997
רואה החשבון המבוטח נתן עצה ללקוחו לנהוג בדרך שאינה חוקית. הלקוח נאלץ לשלם קנס בשל עצה זו. האם המבוטח נחשב למי שנהג שלא בתום לב ועל כן אינו מכוסה?

חברות הביטוח וסל הבריאות החדש

30 לאפריל 1997
בית המשפט העליון הכריע בסוגייה עקרונית וקבע כי עלות הטיפולים אשר חברת הביטוח תוכיח כי הנפגע זכאי לקבל בקופת חולים תנוכה מסכום הפיצויים הכולל שייפסק.

מיילד בלתי מורשה

28 לאוגוסט 2000
העסקת מי שאינו מורשה לעסוק ברפואה, כרופא בבית החולים, אינה מנהג בתי חולים סבירים. בית המשפט העליון קובע שהחולה רשאי להניח כי לרופא בביה"ח יש הרשאה

חסינות לרופאים רשלנים

19 לנובמבר 1996
המבוטח הובהל לבי"ח לאחר תאונת דרכים שם נקטעה רגלו. המבטחת טענה שרשלנות ביה"ח גרמה לקטיעה. ביהמ"ש העליון מכריע האם הגורם שהחמיר הפגיעה ישתתף בפיצוי.

תרופות קטלניות

23 ליוני 2000
השופטת הניה שטיין, מבית המשפט המחוזי בתל אביב, דנה ברשלנותה של רופאת קופת החולים הכללית, אשר רשמה לחולה כיב קיבה תרופות וולטרן וארטופן

כיסוי לנזק ראייתי בביטוח חובה

2 ליוני 2000
השופט ריבלין, מביהמ"ש העליון, מאפשר הבאת ראיות לגבי "נזק ראייתי", אך אינו מספק את סקרנותו של מי שמעוניין לדעת אם נזק זה בכלל מכוסה בפוליסת ביטוח החובה

המנעות מביצוע בדיקה חיונית

30 לנובמבר 2013
התובעת החלה לסבול מכאבי ראש ופנתה לטיפול רפואי. באיחור רב התברר כי היא סובלת מגידול בראשה. האם תפוצה עבור הנזק שנגרם בשל האיחור באבחון?