Change text to large sizeChange text to medium sizeChange text to small size

"מסע דיג של נער משותק" - פסקי דין במקרים דומים

1 - 32 מתוך 65

הנייד הנעלם

16 למאי 2013
אורחת במלון שכחה את המחשב הנייד שלה בחדר האוכל. המחשב נמצא על ידי אחד העובדים ונמסר למארחת של מסעדת המלון. משם נעלם. האם המלון אחראי לאובדן?

שאלה שלא נותנת מנוח

9 למאי 2013
א' נער בתיכון היה קורבן להתעללות מנערים בבית ספרו. במהלך אחת מההתעללויות, התפרצה אצל א' סכיזופרניה. השופט פרידלנדר דן באחריות בית הספר ומשרד החינוך.

העליון: מוגבלים שיישארו כלואים בביתם

29 לאפריל 2013
אדם המוגבל בשכלו וסובל מליקויי ראייה נפל לתהום מתוך משעול מסוכן, לא מגודר וחשוך. האם ביהמ"ש העליון ימנע הפחתת הפיצויים לנפגע בשל "רשלנות תורמת"?

למגר את שיטת מצליח

17 לאפריל 2013
רכב סטה מנתיבו וגרם נזק לאופנוע ולרוכבו. מבטחת הרכב סירבה לשלם, למרות ממצאים ברורים שהראו שנהג הרכב אשם. השופט דורון מביהמ"ש בחיפה דן ב"שיטת מצליח".

לא תמיד כדאי להתמקח

9 לדצמבר 2012
עובד בחנות ירקות חבט, בלא משים, בעינה של לקוחה מבוגרת, שיצאה זה עתה מניתוח בעינה. הלקוחה נפגעה קשה. האם אחראים בית העסק והמבטחת שלו לנזק שנגרם ללקוחה?

הסתנן לאצטדיון וזכה בפיצויים

20 למאי 2010
נער בן 15 התפלח לאצטדיון טדי. בסמוך לפתח דרכו נכנס, היה פיר בגובה 6 מטרים והנער נפל לתוכו.מי אחראי לשלם פיצויים עבור נזקיו של הנער המסתנן?

כיפוף יד במאחז בלתי חוקי

4 למאי 2010
צעירה הפגינה נגד פינוי מאחז בלתי חוקי. קצין המשטרה ביקש לפנותה וסובב לאחור את ידה. הצעירה נותרה עם נכות בידה. האם מדינת ישראל אחראית לנזקיה?

תלונת שווא

17 לדצמבר 2009
חברת הביטוח התלוננה במשטרה כי המבוטח היה מעורב בגניבת רכבו. המשטרה עצרה את המבוטח והפרשה התפרסמה במקומון. התיק נסגר. האם ראוי כי המבטחת תשלם פיצוי?

פגיעה במראית פני הצדק

23 ליולי 2009
בית המשפט מינה רופא שיעזור לו להכריע בין שתי חוות דעת סותרות. לאחר המינוי הסתבר כי הרופא מחזיק בדעה המזוהה עם אסכולה רפואית מסוימת. האם יוחלף המומחה?

הגנב עקץ - החניון ישלם

14 ליולי 2009
אדם החנה את רכבו בחניון בנמל ויצא להפלגה. עובדי החניון אפשרו לאדם אשר הזדהה כבנו של בעל הרכב לצאת עם הרכב מהחניון. האם בעלי החניון אחראים לגניבה?

מי ייתן ולא ידעו עוד צער

26 למרץ 2009
צעיר ללא עבר פלילי הסתכסך עם מעבידו. האחרון התלונן כי הצעיר דקר אותו ואת בת זוגו. הצעיר התאבד במעצר. האם המשטרה אחראית למותו? בית המשפט העליון מכריע.

כן הוא יכול

11 לפברואר 2009
הדיון בפרשת אטינגר מגיע בשנית לבית המשפט העליון. הפעם נדונה השאלה האם יש להניח כי ילד ממשפחה מבוססת היה מרוויח שכר גבוהה מהממוצע במשק?

הכשלת מבוטח במימוש זכותו

10 למרץ 2008
ביטוח לאומי הודיע לנכה כי ידון בתביעתה לקצבת נכות לאחר ניצול ימי המחלה שהצטברו לזכותה. בתום ימי המחלה, נאמר לה כי מכיון שהגיעה לגיל פרישה אינה זכאית.

אחריות לאונס בין כתלי בית הספר

21 לאוקטובר 2007
ילד בן 8 נאנס בתוך כיתת בית הספר על ידי השרת, עובד בית הספר. האנס הורשע ונדון למאסר. האם לבית הספר יש אחריות אזרחית בנזיקין למעשה האונס?

אחריות המשטרה לתינוק שנרצח

19 לאפריל 2007
האב, עבריין אלים, לקח את בנו התינוק, והטיח אותו אל מותו בחצר דירתו. האם משטרת ישראל, שהוזעקה למקום מבעוד מועד, אחראית בנזיקין לאי מניעת רצח התינוק.

מורה תורן

19 ליולי 2006
תלמיד בית ספר נדחף על ידי חבריו במסדרון בית הספר ונפגע. האם משרד החינוך אחראי לנזקיו? את התשובה נותן השופט השופט ג'מיל נאסר, מבית משפט השלום בעכו.

מחזיר השנים האבודות למפרע

1 למרץ 2006
האם הלכת השנים האבודות, שהקנתה פיצויים משמעותיים יותר עבור אדם שחייו נקטעו בעוולה, חלה רטרואקטיבית, גם על עוולות שהתרחשו בטרם מתן ההלכה?

פיצויים עונשיים

27 לינואר 2005
הנה פסק דין, סנונית ראשונה בדרך מערבה. השופט שמואל ברוך דן בשאלת סמכותם של בתי המשפט בישראל להטיל פיצויים עונשיים בתחום הנזיקין, ולראשונה מיישם הסמכות

על שפת ים כנרת

18 לנובמבר 2004
אדם נכנס לחוף השקט בטבריה וביקש להינות ממגע מי הכנרת סמוך לחוף. לפתע, מספר פסיעות מהחוף, נשמטה הקרקע מתחת רגליו והוא נפל למים עמוקים.

העיקר הדו"ח

24 לאוקטובר 2004
חבורת נערים התנכלה לנער מעורער בנפשו. הנרדף דקר בסכין את מנהיג המתנכלים ורצח אותו. משפחת הנרצח הגישה תביעת נזיקין נגד המדינה בטענה שהמשטרה התרשלה

אחריות לכספת במלון

5 לאוקטובר 2004
תייר קנדי הפקיד בכספת במלון מזומנים. הכספת נפרצה. האם בעל המלון והמבטחת שלו אחראים לפצות את האורח? על כך השופטת נועה גרוסמן, מבית משפט השלום בתל אביב

כשפנחסי מתקשר

8 ליוני 2004
משפחה מבני ברק, סבלה ממסכת התנכלויות מצד רב ישיבה סמוכה ותלמידיה.עשרות תלונות שהוגשו למשטרה לא הועילו. המשפחה עקרה מהעיר. האם תפצה המשטרה את המשפחה?

רטרוספקטיבי או פרוספקטיבי

7 ליוני 2004
בית המשפט העליון, חידש הלכה כשקבע כי אדם שניזוק מעוולת נזיקין, זכאי לפיצויים גם עבור שנותיו האבודות. האם ההלכה החדשה חלה גם על תביעות תלויות ועומדות?