הצג טקסט בגופן גדולהצג טקסט בגופן בינוניהצג טקסט בגופן קטן
כתובתנו: מגדל על דיזנגוף סנטר קומה 16, רחוב דיזנגוף 50 תל אביב. דרכי ההגעה בתפריט "אודותינו".

האתגר שלנו

אתר זה הוקם עבורכם

נפגעי הגוף הנפש והרכוש אשר סמכתם על תאגידי הביטוח העסקיים והממשלתיים, המוסדות המטפלים והרשויות ובבוא יום צרה גיליתם כי אלה מפנים לכם עורף;

סוכן הביטוח, השמאי, הרופא, החוקר, היועץ, המומחה ועורך הדין, המשמשים פה למבוטחים ולנפגעים ומבקשים חומר להעשיר ולבסס את עמדתם;

ומי שתפקידו החשוב והמורכב מכל, השופט, הבא לברר את הדין ולנקות תבואה ממוץ.

כוחם של תאגידי הביטוח

שוק הביטוח בישראל הוא שוק קרטלי. למרבה הצער והכאב, ממשלתנו אפשרה לחמישה טייקונים להשתלט על יותר מתשעים וחמישה אחוז משוק הביטוח והפנסיה. טייקונים אלה גובים מהציבור כשמונים מיליארד שקל בשנה ושולטים בכספים ונכסים פנסיוניים בשווי של יותר מטריליון (אלף מיליארדים) שקל שהם ארבעים אחוז מכלל נכסי הציבור.

מעבר לכך, הממשלה התירה לתאגידי הביטוח לפתח מנגנונים לדחיית תביעות מבוטחים בשיטת מצליח הידועה לשמצה. תאגידי הביטוח נהנים ממשאבים אינסופיים באמצעותם הם מפעילים עורכי דין, מומחים מטעם, חוקרים ושאר שכירי חרב כדי להתיש ולמרר את חיי המבוטחים בנקודת השפל הקשה ביותר בחייהם.

הגישה הרווחת כיום בעולם היא שגופים המרכזים בידיהם כוח כלכלי רב שכזה מהווים סכנה ממשית לזכויות האדם.

בית המשפט העליון התריע על הסכנה שבתופעה, בהזכירו את הלקח המר של המאה התשע עשרה. השליטים אפשרו למתי מעט לצבור כוח כלכלי ללא הגבלה, ללא בקרה וללא פיקוח. כתוצאה מכך התפתחו עושק ועוול, ניצול, עוני ופיגור עמוק ורחב. דווקא בתנאים של שוק חופשי, קבע העליון, נדרשת המדינה להגן על חלשים.

בשוק הביטוח אין הגנה שכזו. למפקח על הביטוח אין תמריץ לשנות את המצב שכן בסיום תפקידו הוא ישתלב באחד מתאגידי הביטוח שעליהם הוא מפקח. למה לו להתעמת עם המעביד הבא שלו?

המגן היחיד של האזרח הוא בית המשפט. אולם למרבה הצער תחום הביטוח לא נלמד בפקולטות למשפטים וכדי להתמודד שם עם תאגידי הביטוח יש צורך בידע רב וניסיון.

האתגר שלנו

משרדנו הציב לעצמו אתגר: לתת בידי ציבור המבוטחים והנפגעים מאגרי מידע וכלים להתמודדות עם תאגידי הביטוח.

לשם הגשמת אתגר זה, משרדנו מתמקד מאז הקמתו בשנת 1983 אך ורק בתחום הביטוח והנזיקין.

למטרה זו בנינו עבור ציבור המבוטחים, השופטים, עורכי הדין, המומחים הרפואיים והאחרים אתר זה המכיל למעלה מאלף ושבע מאות מאמרים, מדריכים, הרצאות, דברי חקיקה, הנחיות, הכרעות וחוזרים של המפקח על הביטוח. אנו גם מקפידים לעדכן את האתר באופן שוטף.

למטרה זו הוצאנו את המדריך לתובעים תגמולי ביטוח, המדריך לחולה הסיעודי ואת המדריך לנפגעי תאונות דרכים אותם ניתן להוריד מאתר משרדנו, או להזמינם בכריכה רכה על ידי פניה למשרדנו באחת מדרכי הקשר באתר.

למטרה זו אנו מרצים בפני כל מי שעוסק בתחום, מבוטחים, שופטים, עורכי דין, סוכני ביטוח, חוקרים, שמאים, רופאים, סטודנטים ועוד על תחום הביטוח והנזיקין מנקודת מבט המבוטחים והנפגעים.

כמו כן, דלתנו פתוחה בפניך בכל שאלה, באמצעות פגישה אישית במשרדנו, או באמצעות הטלפון 03-5176626, או הטלפון הנייד של עו"ד חיים קליר 054-4400005, או דרך מדור ייעוץ משפטי מקוון באתר משרדנו בכתובת www.kalir.co.il. הפניות לייעוץ ופגישות הייעוץ אינן כרוכות בתשלום.

פרטים על עבודת המשרד

משרדנו הוקם כאמור בשנת 1983. על העבודה הנעשית במשרד תוכלו ללמוד מהמדורים השונים באתר.

מאחר ותחום הביטוח אינו נלמד בפקולטות למשפטים, אנו מכשירים במשרדנו מתמחים ועורכי דין צעירים בהרצאות מקיפות, בהדרכות יומיומיות ובפיקוח הדוק סביב השעון. בסופה של ההכשרה הנמשכת שנים עורכי הדין המסורים והטובים ביותר נשארים במשרדנו.

אנו גאים מאוד בעורכי הדין יוצאי משרדנו שהלכו לשפיטה והפכו "לב שומע" כמאמר שלמה המלך לנפגעי הגוף הנפש והרכוש.

מאז הקמת משרדנו הקפדנו לקבל עבודה אך ורק בזכות שירות מקצועי ומסור. מעולם לא קבלנו עבודה בשל קשרים אישיים, פוליטיים ואחרים.

אנו מאמינים כי השירות המקצועי המשפטי הטוב ביותר ללקוח ניתן על ידי שילוב של שירות אישי עם עבודת צוות. שילוב זה מתאפשר אודות לתוכנה וסביבת עבודה ללא נייר (PaperLess), שפותחה במשרד עצמו.

באמצעות כל אלה הלקוח מקבל שירות אישי של עורך הדין המטפל, עזרה צמודה של מתמחה ופיקוח הדוק ובקרת איכות של עורכי דין הוותיקים יותר המסוגלים לעקוב בכל רגע אחר הנעשה בתיק הלקוח באמצעות התוכנה שפיתחנו.

מעורבות ושיתוף הלקוח בניהול המשפט וכן בקרה ופיקוח גם של הלקוח, הם הבסיס להצלחה במשפט. לכן התוכנה וסביבת העבודה במשרדנו מאפשרים גם ללקוח לקבל מידע ועדכון און ליין על הטיפול בעניינו.

אם רצונכם לדעת אם אתם בכלל זקוקים לשרותיו של עורך דין, או מטרידה אתכם שאלה משפטית מיידית, תוכלו לעשות זאת באמצעות המדור ייעוץ משפטי מקוון. הפנייה הראשונית אינה כרוכה בתשלום.

התעריפים בתחום הביטוח והנזיקין מבוססים בדרך כלל על הצלחה, דהיינו על אחוזים מהתגמולים והפיצויים המשתלמים בפועל לידי הלקוח. ברוב רובם של המקרים, על פי הנחיית נשיא בית המשפט העליון, השופט מורה לחברות הביטוח להשיב את עלות ההוצאות ושכר הטרחה למבוטח ולנפגע.

בתחום זה לא נהוג לקחת שכר עבור ייעוץ ראשוני. כך שככלל כדאי ורצוי להתייעץ עם עורך דין, אפילו עם יותר מאחד, על מנת שתוכלו לכלכל את צעדיכם בתבונה ובבטחה.

תחומי העיסוק של משרדנו

למשרדנו מומחיות וניסיון רב שנים בייצוג והופעה בכל תחומי הביטוח והנזיקין ובכלל אלה:

בתביעות לתגמולי ביטוח חיים, סיעוד, אובדן כושר עבודה, נכות, ביטוח פנסיוני, תאונות אישיות, מחלות והוצאות רפואיות.

בתביעות לתגמולי ביטוח רכוש על אובדן או נזק לעסקים, יהלומים ותכשיטים, רכבים ודירות.

בתביעות עבור נזקי גוף ורכוש במסגרת ביטוחי נסיעות לחו"ל.

בתביעות פיצויים של נפגעי תאונות דרכים, תאונות עבודה, רשלנות רפואית, רשלנות מקצועית, תאונות ספורט, פגיעות ממוצרים פגומים, תאונות תלמידים, נשיכות כלבים, תקיפות והטרדות מיניות והחלקה במדרכות פגומות.

בתביעות פיצויים עבור ליקויי בנייה, רשלנות מקצועית של קבלנים, מהנדסים, רואי חשבון, סוכני נסיעות ותיירות, סוכני ביטוח, חקלאים ועורכי דין.

בתביעות הכרה בנכי צה"ל, בני משפחות שכולות, נפגעי פעולות איבה, ביטוח לאומי ושאר רשויות המדינה.

וכן בתביעות ייצוגיות בתחומי הביטוח, הפיקוח על הביטוח והביטוח הפנסיוני.

ימי עיון

אנו מקיימים במשרדנו ימי עיון שוטפים בתחום משפט הביטוח והנזיקין, לרבות בסוגיות מעשיות של דיני ראיות, פרוצדורה, רפואה ועוד. בימי עיון אלה מועבר חומר שאינו נלמד באוניברסיטה תוך דיון והפריה הדדית בין עורכי הדין והמתמחים. ימי עיון אלה ניתנים גם ללקוחותינו החפצים בכך.

יועצים רפואיים

בנוסף לשימוש שאנו עושים במומחים הרפואיים הטובים והמתאימים ביותר בתחום הפגיעה הרלבנטי ללקוח, משרדנו מעסיק יועצים רפואיים על בסיס קבוע. אנו מעודדים את לקוחותינו לקבל ייעוץ וסיוע מהיועצים הרפואיים שלנו לשם הבנת המסמכים הרפואיים ודרך הצגת פגיעותיהם בפני מומחים וועדות רפואיות. שירות זה הוא חלק בלתי נפרד מהטיפול בתיק הלקוח.

דרכי ההתקשרות עם משרדנו

משרדנו ממוקם במגדל על דיזנגוף סנטר, רחוב דיזנגוף 50 ת.ד. 11228 תל אביב 6111102.

עורך הדין עודד יחיאל במשרדנו יעמוד לרשותכם בכל עת למתן תשובות מיידיות בטלפון 03-5176626.

כתובת הדואר האלקטרוני הוא office@kalir.co.il

מספר הטלפון למשלוח פקסים הוא 03-5177078.

המשרד פתוח רצוף משעה שמונה בבוקר ועד שעה שבע בערב.

בכל מקרה אל תהססו לפנות ישירות לעו"ד חיים קליר בנייד 054-4400005.